Postępowanie w przypadku kolizji w Niemczech

Postępowanie w przypadku kolizji w Niemczech

auto pomoc Niemcy

Jeśli przydarzy nam się wypadek w pobliżu miejsca zamieszkania lub po prostu gdzieś na terenie Polski, ciężko jest zachować spokój i zachować się odpowiednio do sytuacji. Problem ten jest jeszcze większy, kiedy do kolizji dojdzie gdzieś za granicą, na przykład w Niemczech. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego wypadku sprawcą, czy ofiarą, niewątpliwie będziemy skrajnie zestresowani i przestraszeni. Zwłaszcza jeśli nie znamy języka niemieckiego czy choćby angielskiego. Co więc zrobić, kiedy stanie się najgorsze? Czy istnieje w ogóle coś takiego jak polska pomoc drogowa 24h Niemcy?

Pierwszy krok – zadbanie o rannych

Zawsze naszym priorytetem powinno być udzielenie pomocy poszkodowanym, o ile nie narażamy w ten sposób naszego życia i zdrowia (czyli na przykład nie wymaga to zbliżenia się do płonącego i grożącego wybuchem pojazdu). Jest to nie tylko zobowiązanie moralne, ale także prawne – nieudzielenie pomocy czy ucieczka z miejsca zdarzenia jest przestępstwem. Jeśli w wypadku rzeczywiście ktoś został ranny, niezbędne będzie wezwanie pomocy (obowiązuje tutaj ogólnoeuropejski numer alarmowy 112) i udzielenie pierwszej pomocy, czyli na przykład zatamowanie krwotoku czy wykonanie resuscytacji.

Zabezpieczenie miejsca wypadku

Naszym kolejnym działaniem powinno być zabezpieczenia miejsca wypadku tak, aby nie stanowiło ono zagrożenia dla innych kierowców. Konieczne będzie ustawienie trójkąta ostrzegawczego i włączenie świateł awaryjnych, o ile wciąż działają. W dalszej perspektywie niezbędne będzie usunięcie pojazdu z drogi. Jeśli nie jest on na tyle sprawny, aby nim odjechać, niezbędne będzie holowanie Niemcy Polska. Na szczęście istnieje coś takiego jak polska auto pomoc Niemcy, która o każdej porze dnia i nocy będzie służyła nam pomocą w razie wypadku czy awarii. Nie dość więc, że problemem nie będzie bariera językowa, to jeszcze zapłacimy znacznie mniej, niż gdybyśmy spróbowali skontaktować się z miejscową niemiecką firmą.

Postępowanie w przypadku wypadku w Niemczech nie różni się wiele od postępowania w przypadku wypadku w Polsce. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dzwonić pod numer alarmowy 112, a nie na przykład 999. Ponadto dobrze jest wiedzieć, że polska auto pomoc Niemcy funkcjonuje niemal na całym terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Pozwoli to oszczędzić dużo nerwów związanych z próbą wyjaśnienia sytuacji niemieckiej firmie. Nie będziemy się musieli także obawiać, że zemdlejemy później na widok rachunku za usługi.

Laweta Niemcy Polska

auto pomoc Niemcy

Artykuł powstał we współpracy z https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. Pomoc drogowa Niemcy numer telefonu znajdziesz na stronie internetowej.

Dodaj komentarz