Poznawanie nowych ludzi przez internet – opcja tylko dla nieśmiałych?

Poznawanie nowych ludzi przez internet – opcja tylko dla nieśmiałych?

Poznawanie nowych ludzi przez internet

Internet zyskuje w oczach wielu ludzi, nie tylko tych najmłodszych, miano użytecznego narzędzia, które przydaje się w różnych sytuacjach. Pomaga nam w pracy, nauce, możemy znaleźć w nim wiele sposobów na relaks, potrafi zastąpić nam książkę. Jednak czy jest w stanie pośredniczyć nam w zdobywaniu nowych przyjaciół?
Dostępne są różne możliwości poznawania nowych ludzi w internecie, a częstą formą są portale do czatowania – te anonimowe, jak i te, w których zdradzamy naszą tożsamość. W tym artykule skupimy się na wadach i zaletach czatów anonimowych.

Czatowanie nie tylko dla nieśmiałych

Częsty jest pogląd, że z czatów internetowych korzystają tylko osoby nieśmiałe, albo takie, które boją się spotykać “prawdziwych” ludzi. Jednak z tego typu rozrywki korzysta coraz więcej osób, o różnych cechach charakteru, zainteresowaniach i w różnym wieku. Czaty online są też ciekawą opcją dla osób zabieganych, którzy nie mają czasu i możliwości częstego wychodzenia na miasto w poszukiwaniu ciekawych ludzi. Internet staje się więc coraz częściej pośrednikiem zawierania nowych znajomości, często nawet takich na całe życie. Z czatów internetowych nie korzystają tylko osoby niebezpieczne, a wręcz przeciwnie – częściej możemy spotkać osoby, które tak samo jak my, chcą po prostu z kimś porozmawiać, poznać się i spędzić miło czas. Ludzie odwiedzają takie portale z różnych powodów, często szukają tam nawet partnera, a czasem tylko osoby do pogadania na pięć minut.

Czy to bezpieczne?

Jeśli zachowa się zdrowy rozsądek i nie będzie się skrywało ewentualnych spotkań z nowym przyjacielem w tajemnicy – wszystko powinno być w porządku. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że na czat może wejść każdy i może mówić co tylko chce. Dlatego powinniśmy uważać na to, jakie informacje zdradzamy o sobie, oraz przyjmować z dawką nieufności informacje przekazywane od rozmówcy. W realnym świecie również, kiedy poznajemy nową osobę, nie zapraszamy jej przecież od razu do domu.

Jeżeli jednak osoba, z którą czatujemy, spodoba nam się i chcielibyśmy umówić się na spotkanie w “realu”, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach:
– zawsze powinniśmy poinformować kogoś bliskiego o miejscu, czasie i o przewidywanej godzinie powrotu ze spotkania,
– warto poprosić zaufaną osobę, aby w czasie spotkania skontaktowała się z nami,
– można również pójść na spotkanie z bliską osobą i poprosić ją aby obserwowała początkowy przebieg spotkania z oddali,
– jako miejsce spotkań warto wybierać miejsca publiczne, często uczęszczane przez innych ludzi.

Zachowanie tych zasad może pozwolić nam na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji.

Nie ma więc czasu do stracenia, wystarczy tylko wejść na Czat i poznać kogoś nowego!

Dodaj komentarz