Program do rezerwacji – jaki wybrać?

Program do rezerwacji – jaki wybrać?

Program do rezerwacji wizyt online w prosty sposób pomoże Ci zwiększyć sprzedaż. Klienci docenią, że ułatwiasz im kontakt z Tobą – że nie muszą dzwonić i rozmawiać z obcą im osobą, że nie muszą mieć przy sobie gotówki, żeby zapłacić za usługę i że mogą szybko odwołać wizytę, jeśli coś im wypadnie. Bez poczucia wstydu, że rezygnują z ustalonego wcześniej terminu w ostatniej chwili. Program do rezerwacji wizyt przyspiesza proces umawiania się do fryzjera, terapeuty czy prawnika – musisz jednak wybrać taki, który ułatwi też pracę Tobie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak działa program do rezerwacji?

Prawdopodobnie większość Twoich klientów korzysta z internetu – robią zakupy, konsultują ważne dla nich sprawy, szukają lekarza, któremu mogą zaufać, ale także innych specjalistów, np. prawniczki, fizjoterapeuty lub doradca podatkowy. To moment, w którym możesz zyskać przewagę nad konkurencją.

W jaki sposób? Potrzebujesz programu do rezerwacji online, który maksymalnie ułatwi klientom skorzystanie z Twojej usługi. Największe opory budzi konieczność zadzwonienia do obcej osoby, skomplikowany proces umawiania się na wizytę czy brak możliwości wcześniejszego opłacenia usługi. To, jak działa program do rezerwacji wizyt, w dużej mierze zależy od funkcjonalności, które przygotują twórcy takiego programu. Idea jest jednak taka, że klient może umówić się na spotkanie bez kontaktowania się z drugą osobą – rezerwuje sobie jeden z terminów udostępnionych przez np. korepetytora. Wszystko odbywa się online.

Program do rezerwacji wizyt online – jak wybrać najlepszy?

Skoro kalendarz online ma Ci ułatwić pracę i przyciągnąć nowych klientów, to nie może być trudny w obsłudze i czasochłonny. Zwróć uwagę, czy możesz liczyć na pomoc specjalistów, ale przede wszystkim sprawdź, czy widok programu jest przejrzysty. Nie chcesz chyba tracić czasu na rozpracowywanie narzędzia. Najważniejsze są jednak funkcjonalności dostępne w programie – dobrze, jeśli narzędzie umożliwia:

  • dodawanie osób przyjmujących rezerwację oraz ustalenie godzin dostępności,
  • udostępnienie kalendarza online na stronie www oraz w aplikacji,
  • przyjmowanie płatności online jeszcze przed wizytą,
  • wysyłanie automatycznych powiadomień do klientów,
  • rezerwację terminów za pomocą aplikacji mobilnej.

Oprócz tego liczy się krótki czas, który musisz poświęcić na podstawową konfigurację programu do rezerwacji. Dzięki temu już od samego początku będziesz widzieć, jak dużo go oszczędzasz.

Kalendarz online dla salonu kosmetycznego, prywatnego gabinetu psychoterapii czy biura doradztwa podatkowego jest szansą na wzmocnienie marki wśród klientów oraz zainteresowanie osób, które do tej pory nie miały pojęcia o Twoich usługach. To właśnie odróżnia Calendesk od innych platform tego typu – kompleksowe podejście do tematu rezerwacji wizyt oraz wszystkiego, co się z tym wiąże. Program pozwoli Ci również zredukować koszty, które generują m.in. wizyty, do których nigdy nie doszło i których nikt nie odwołał. Załóż darmowe konto bez podawania karty i przetestuj Calendesk.

Dodaj komentarz