Rosnąca popularność e-sportu

Rosnąca popularność e-sportu

Rosnąca popularność esportu.

Nowa dziedzina sportu, zwana e-sportem, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stała się niezwykle popularna. Można powiedzieć, że trend ten ciągle nabiera tempa. Dlaczego tak się dzieje?

Czym jest e-sport?

Jest to skrót od sportu elektronicznego. Zupełnie jak w zwykłym sporcie, gdzie drużyny lub pojedyncze osoby zmagają się w celu odniesienia zwycięstwa, tak i w e-sporcie gracze wykorzystują gry komputerowe do konkurowania między sobą.

Rosnące zainteresowanie tą dziedziną sprawiło, że gracze mogli wyjść ze swoich domów na wielkie turnieje organizowane przez największe koncerny związane z przedsiębiorstwem komputerowym.

Turnieje te odbywają się na całym świecie i przyciągają ogromne tłumy fanów http://CsCenter.pl. Gracze, najczęściej w drużynach, rywalizują w danej grze, a widownia może oglądać ich rozgrywkę na wielkich ekranach, nagradzając swoich ulubieńców brawami oraz wspierając ich.

Skąd wziął się e-sport?

Ludzie grający w gry komputerowe to nic nowego – gracze robią to już od ponad 30 lat. W roku 2000, gdy komputery stały się tańsze, a internet szybszy coraz więcej ludzi miało dostęp do tych urządzeń oraz zaczęło wciągać się w tą dziedzinę.

Łatwiejsze stało się również łączenie z innymi graczami na całym świecie, więc możliwe stało się rozpoczęcie rywalizacji między sobą i oglądanie innych.

Teraz gracze mogą pochwalić się takimi umiejętnościami, a niektórzy zgromadzili wokół siebie miliony fanów, że gry komputerowe stały się zorganizowane, rywalizacyjne oraz profesjonalne.

W rezultacie, dziedzina ta otrzymała swoją własną nazwę, czyli e-sport.

Jednak nie wszyscy zgadzają się, że to określenie jest słuszne. Twierdzą, że nie powinniśmy kategoryzować tego jako sport. Uważają, że sport powinien charakteryzować się większą aktywnością fizyczną.

Ale rosnąca popularność sprawia, że coraz więcej ludzi twierdzi, że umiejętności jakimi charakteryzują się topowi gracze pozwalają na określenie e-sportu jako prawdziwy sport.

Czy e-sport jest łatwy?

Granie w gry komputerowe jako pełnoetatowa praca, brzmi jak spełnienie marzeń, prawda?

Ale nie daj się oszukać. Aby stać się najlepszym graczem, musisz poświęcić wiele czasu oraz godzin na trening oraz ciężką pracę.

Wyobraź sobie, że niektórzy gracze spędzają nawet 14 godzin dziennie trenując i upewniając się, że ich refleks oraz reakcje będą najlepsze.

Podsumowanie

Nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo interesująca dziedzina. Powstają różne spekulacje, na temat przyszłości e-sportu. Nic nie wskazuje na to, że jego popularność przestanie rosnąć. Mamy szczęście, że możemy obserwować te ekscytujące zmiany!

Dodaj komentarz