Jak urządzić wnętrze w stylu nowojorskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu nowojorskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu nowojorskim?

Urządzanie wnętrza to jedna z tych chwil, których nie da się porównać do niczego innego. Wybieranie materiałów, mebli, decydowanie się na odpowiedni styl – wszystko to wymaga ogromnego nakładu pracy, jednak efekt jest w stanie zrekompensować nam wszelkie niedogodności z tym związane. Zwłaszcza, gdy otrzymujemy tak cudowne wnętrze, jakie oferuje nam styl nowojorski.

New York, New York

Nowojorskie wnętrza trudno porównać do czegokolwiek innego. Są pełne blichtru i bogactwa, a jednak trudno oderwać od nich wzrok i nie zauważyć tak wielu szczegółów, tak wielu doskonałych detali. Tylko wierny wyznawca minimalizmu nie da się oczarować temu trendowi. Jeśli marzy Wam się mieszkanie eleganckie i ponadczasowe, które nie ugnie się pod naciskiem żadnej nowej mody, musicie bliżej poznać się ze stylem nowojorskim.

Łatwo nie będzie

Chociaż nowojorskie wnętrza mogą zachwycać, stworzenie czegoś naprawdę imponującego w tym stylu nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie zrażajcie się jednak i zacznijcie zwracać uwagę na to, co najważniejsze: elegancję i detale. To właśnie one liczą się tu najbardziej. Od czego zacząć?

  • Kolor – wybór koloru da Wam możliwość eksperymentowania z całą resztą wyposażenia. Zaczynając od niego dajecie sobie jasny cel – skomponować wszystko w taki sposób, by nawet najmniejszy element pasował do całości. Jakie kolory królują w stylu nowojorskim? Najczęściej są to bardzo stonowane, neutralne barwy, takie jak beże czy ecru oraz róże, zwłaszcza pudrowe. Nie bójcie się jednak pójść w trochę bardziej zdecydowane kolory, na przykład silnie nasycone rubiny czy fiolety. Postarajcie się także, by kompozycja kolorów była niejednolita. Zachowajcie proporcje 70/20/10, eksperymentując zwłaszcza z wnękami w pokoju.
  • Meble i dodatki – tu najważniejsze są opływowe kształty, wiecznie eleganckie obicia z wysokiej jakości materiałów i bogate zdobienia. Zadbajcie o to, by w salonie rządziła przede wszystkim symetria. Jeśli centralnym punktem jest stół (oczywiście z najwyższej jakości drewna), naprzeciwko niego ustawcie zestaw wypoczynkowy w jasnych kolorach oraz ozdobne poduszki, które doskonale łączą się stylistycznie z kolorem wnętrza. Postarajcie się także o ozdoby. Pamiętajcie, że nowojorskie wnętrza to mariaż przepychu ze stonowaną elegancją.
  • Lampy – nie zapomnijcie także o tym, że styl nowojorski uwielbia światło. Zadbajcie o to, by w waszych wnętrzach znalazły się lampy z dowolnego materiału. Tu nie ma reguł, choć projektanci podkreślają znaczenie niklu w nowojorskim wystroju. Postawcie na oryginalność, jednak pamiętajcie o zasadzie symetrii.

Jak zatem widać, urządzenie wnętrza w stylu nowojorskim nie należy do najprostszych zadań. Jednak gdy już skończycie pracę, nic nie będzie mogło równać się z Waszym zadowoleniem.

Dodaj komentarz