Serum i krem – jak ich używać w jednej pielęgnacji?

Serum i krem – jak ich używać w jednej pielęgnacji?

Kolejność nakładania kosmetyków jest bardzo ważna, tak samo jak złożona pielęgnacja. Jak powinna wyglądać prawidłowa aplikacja serum i kremu?

Dlaczego warto wprowadzić serum do swojej pielęgnacji?

Od właściwej pielęgnacji zależy nie tylko aktualny stan naszej cechy. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom, regularności, oraz prawidłowej kolejności nakładania zapewniamy sobie wolniejsze starzenie skóry. Pielęgnacja jest swoistą inwestycją w stan skóry w przyszłości. Kosmetykiem, Który warto wprowadzić do swojej pielęgnacji, jest serum. Co więcej, stosować należy go w jednej pielęgnacji z kremem. Zbyt mała wiedza kosmetologiczna sprawia, że niektóre osoby stosują serum i krem zamiennie, tymczasem kosmetyki te mają nieco inne funkcje, oraz stężenie składników aktywnych. Stosowanie serów i kremu w jednej pielęgnacji, wymaga jednak właściwej kolejności, co nakładać jako pierwsze?

Kolejność nakładania kosmetyków-serum po kremie, czy na odwrót?

Pierwszym krokiem w pielęgnacji, jest zawsze dokładne oczyszczenie skóry. Szczególnie powinny tego pilnować kobiety, które na co dzień noszą makijaż. Niedokładne oczyszczenie doprowadzi do tego, że resztki makijażu czy zanieczyszczeń pozostające na powierzchni skóry nie tylko spowodują wysyp niedoskonałości. Pozostałości i zanieczyszczenia zaburzą też wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków, co zmniejszy skuteczność pielęgnacji. Najlepiej by oczyszczenie było dwuetapowe, co da pewność, że skóra jest gotowa na kolejny etap pielęgnacji. Drugim bardzo ważnym, a często niesłusznie pomijanym krokiem jest tonizowanie skóry. Nałożenie na twarz toniku powoduje przywrócenie jej właściwego pH. Dalsze etapy to już serum i krem, od czasu do czasu także maseczka, Jaka powinna być kolejność ich nakładania?

Krem powinien stanowić domknięcie pielęgnacji!

Według kosmetologów krem ma być domknięciem oraz uzupełnieniem zarówno porannej, jak i wieczornej rutyny. Łatwo można więc wywnioskować, że serum należy nakładać przed kremem. Konieczna jest również troska o takie szczegóły, jak nakładanie na suchą, lub mokrą skórę. Pilnowanie tego jest konieczne jeśli korzystamy z serum. Niektóre produkty wymagają odczekania, aż tonik całkowicie się wchłonie, by skóra była idealnie sucha. Inne z kolei, tak jak serum z kwasem hialuronowym, potrzebują nakładania na delikatnie wilgotną skórę. Ważne jest również, odczekanie aż serum się wchłonie, zanim nałożymy krem. Jest to istotne, gdyż nałożenie kosmetyków w krótkich odstępach czasu, może spowodować zrolowanie się pielęgnacji. Mimo że krem uważany jest za domknięcie pielęgnacji, to czasami i na niego można dołożyć jeszcze jeden produkt. Popularne staje się korzystanie z wazeliny, lub olejku, by stworzyć warstwę okluzji, która zatrzyma nawilżenie w skórze.

Dodaj komentarz