Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe

Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe

W dzisiejszych czasach wysyłanie kartek z życzeniami jest już nieco przestarzałe – możemy to zrobić SMS-em lub przez Internet. Warto jednak podtrzymywać tradycję i wysłać wielkanocną kartkę do naszych najbliższych. Na pewno się z tego ucieszą.

Święta Wielkanocne coraz bliżej, dlatego powoli warto zacząć przygotowania. Kartki świąteczne to jedna z tradycji, która istnieje od bardzo dawna. Obecnie coraz rzadziej decydujemy się na taką formę składania życzeń. Łatwiej jest nam zatelefonować, wysłać SMS-a lub złożyć życzenia przez Internet. Niektórzy jednak wciąż podtrzymują tradycję i wysyłają kolorowe kartki do najbliższej rodziny. Z pewnością jest to ciekawsza i milsza forma, szczególnie jeśli kartka wykonana jest własnoręcznie.

Do robienie kartek wielkanocnych warto zachęcić dzieci, które coraz rzadziej mają okazję spotkać się z taką możliwością. Wystarczy odrobina kreatywności oraz wyobraźni, aby stworzyć ciekawie wyglądającą kartkę wielkanocną. W Internecie możemy znaleźć wiele szablonów oraz inspiracji. Warto spróbować tej formy składania życzeń. Takie rozwiązanie z pewnością zostanie docenione przez najbliższych.

Kartki w kształcie jajka i kurczaka

Kartki wielkanocne mogą przybierać różne kształty. Nie musi to być tradycyjna, prostokątna lub kwadratowa powierzchnia. Oczywiście istotne, by wycięte formy związane były ze Świętami Wielkanocnymi. Kartka w kształcie kurczaka z pewnością ucieszy odbiorcę. Aby ją stworzyć potrzebny będzie żółty brystol, kolorowy papier, dwa czarne guziki, taśma oraz klej. Przydatne mogą okazać się również nożyczki ze specjalnymi końcówkami, np. takie które od razu strzępią brzegi kartki.

Aby wyciąć równy, jajowaty kształt możemy użyć do tego specjalnego szablonu. Warto pamiętać, by brystol podczas wycinania złożony był na pół. Jedna krawędź musi przylegać do części miejsca zgięcia. Tak by kartka mogła się rozkładać i składać. W środku muszą znaleźć się życzenia. W zależności od tego czy kartka ma przypominać kurczaka czy pisankę, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki oraz ozdoby.

Kartka z użyciem waty

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie waty podczas wyklejania świątecznej kartki. Idealnie będzie pasować do stworzenia baranka, którego narysujemy na kartce. W tym celu potrzebny będzie na wybrany kolor brystolu, ołówek, wata, klej szybkoschnący, czarna farba akrylowa, wstążka oraz pędzelek.

Kartkę z bloku składamy na pół i przycinamy, w zależności od tego jaki chcemy nadać jej kształt oraz wielkość. W środku powinny zmieścić się życzenia. Na okładce kartki rysujemy ołówkiem wzór baranka – szablon można znaleźć w Internecie. Następnie za pomocą pędzla i farby malujemy głowę oraz nogi. Poczekajmy aż wszystko dokładnie wyschnie. Kolejnym krokiem będzie przyklejanie kawałków waty. Formujemy je w kuleczki – mniejsze lub większe – i przyklejamy w miejsce tułowia. Najlepiej użyć do tego kleju hobbistycznego lub taśmy dwustronnej. Ważne, by nie było przerw między poszczególnymi kawałkami waty.

Dodaj komentarz