Co zrobić z gruzem i śmieciami po remoncie?

Co zrobić z gruzem i śmieciami po remoncie?

wywóz śmieci po remoncie

Wywóz śmieci po remoncie, nawet stosunkowo małym, potrafi być żmudny i czasochłonny, a co dopiero, kiedy był on naprawdę duży. Musimy wtedy poradzić sobie z takimi odpadkami, jak chociażby gruz, papa, drewno, ale także wiele innych rodzajów odpadów budowlanych. Do wyrzucenia możemy mieć również na przykład stare meble. Pojawia się więc pytanie: co zrobić z gruzem i śmieciami po remoncie?

Zamów kontener

Niestety, wyrzucenie tego typu odpadków do zwykłego pojemnika na śmieci nie jest dozwolone – zresztą prawdopodobnie nawet by się one w nim nie zmieściły. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie w większości przypadków wynajęcie kontenera http://www.po-remoncie.pl/. Jak to działa?

Wystarczy, że skontaktujemy się z wybraną firmą i wskażemy jej nasz adres, rozmiar kontenera, który nas interesuje i okres, na który kontener będzie nam potrzebny. Można spotkać oferty zarówno wynajmów długoterminowych, jak i wynajmu kontenera na bardzo krótki okres. Na przykład na godzinę, tylko po to, aby załadować do niego uprzednio przygotowane odpadki, ale też przykładowo na jeden dzień, kiedy remont jest stosunkowo niewielki.

Po złożeniu zamówienia kontener zostanie dostarczony na nasz adres i pozostawiony w wyznaczonym miejscu. Przez wybrany przez nas czas będziemy mogli wypełniać go pozostałościami po remoncie, a następnie zostanie on od nas odebrany wraz z zawartością, która później zostanie poddana utylizacji.

Jaki jest koszt wynajęcia kontenera?

Niewątpliwie to, ile kosztuje wynajęcie kontenera http://www.po-remoncie.pl/, jest bardzo istotnym aspektem. Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ koszt zależny jest od bardzo wielu czynników, takich jak lokalizacja (województwo, miasto) i rozmiar kontenera, a także to, czy planujemy wrzucać do niego czysty gruz, czy odpady zmieszane.

Możliwy jest wynajem zarówno relatywnie małych kontenerów (na przykład takich o pojemności 1,7m3), jak i bardzo dużych (o pojemności nawet kilkunastu metrów sześciennych). Im wyższa pojemność kontenera, tym wyższy jego koszt. Ponadto tańszym rozwiązaniem będzie zawsze wynajęcie kontenera do czystego gruzu – wywóz odpadów zmieszanych, czyli zawierających także na przykład meble lub tworzywa sztuczne, wiązał się będzie z wyższym kosztem usługi.

Wywóz śmieci po remoncie bywa problematyczny, ale nie musi wcale takie być. Wynajem kontenera pozwoli na szybkie usunięcie nie tylko gruzu, ale także wszelkiego rodzaju innych pozostałości. Dzięki temu szybko przywrócimy nasze mieszkanie czy posesję do porządku.

Dodaj komentarz