Zakup betonu – na co zwracać uwagę?

Zakup betonu – na co zwracać uwagę?

Budowa czy to domu, sklepu, magazynu, czy innej nieruchomości (bądź mostu, drogi i nie tylko) wymaga zawsze ogromnych ilości betonu. Pojawia się w związku z tym kluczowe pytanie: na co należy zwracać uwagę przy zakupie betonu, tak aby był on wysokiej jakości i najlepiej również w atrakcyjnej cenie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Na co zwracać uwagę przy zakupie betonu?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z różnorodności, jaka występuje pośród betonów. Wyróżnić można różne ich rodzaje, takie jak betony stabilizujące, betony konstrukcyjne czy drogowe i mostowe, a do tego jeszcze można mówić o różnych klasach ekspozycji betonu.

Warto wybrać w związku z tym dostawcę, który będzie mógł doradzić, jaka opcja będzie najlepsza, a także będzie udostępniał różne rodzaje betonu i który będzie w stanie wytwarzać mieszanki betonowe o dowolnej pożądanej klasie ekspozycji.

Odpowiedni dobór rodzaju betonu i jego wysoka jakość zapewnią, że budowa przebiegnie sprawnie i bez problemów. Dobrym rozwiązaniem jest beton z dowozem od sprawdzonej firmy, cieszącej się dobrymi opiniami, która posiada pewną renomę i doświadczenie w branży. W ten sposób będziemy mieli pewność, że rzeczywiście otrzymamy beton towarowy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Transport zakupionego betonu – jak przebiega?

Dobry producent betonu umożliwia zakupienie go z dowozem, jest też opcja odbioru osobistego, co jest optymalne, jeśli firma znajduje się niedaleko i dysponujemy odpowiednim pojazdem i wiedzą, aby bezpiecznie i prawidłowo przetransportować beton. Należy pamiętać, że nieprawidłowy proces transportu betonu może wpłynąć na to, że nie zachowa on swoich właściwości.

Do transportu betonu wykorzystuje się specjalistyczne pojazdy, które nie każdy może mieć na stanie. Beton znajduje się wtedy w specjalnych mieszarkach (nazywanych potocznie gruszkami), dzięki czemu zachowane zostają jego właściwości i można go bez problemu wykorzystać po dowiezieniu na miejsce.

Fachowy i terminowy transport to podstawa – ważne jest, aby beton dotarł na budowę na czas, aby nie została ona opóźniona. Jest to bowiem podstawowy materiał, bez którego niekiedy kontynuowanie budowy może być niemożliwe lub utrudnione. Każdy właściciel firmy budowlanej wie, że opóźnień w pracach trzeba za wszelką cenę unikać.

Dlatego też, szczególnie w przypadku dalszej odległości, betonów specjalnych oraz wyższych klas lub utrudnionych warunków pogodowych (deszczu, śniegu), warto zamówić beton, który zostanie dowieziony bezpośrednio na miejsce budowy przez specjalistów, którzy zadbają o zachowanie jego odpowiednich właściwości.

Dodaj komentarz