Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Asymetria warg, niesatysfakcjonujący kontur, czy utrata nawilżenia. Właśnie takie problemy możemy skorygować zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy obecnie do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala na uzyskanie naturalnego efektu i co ważne, jest nieinwazyjny. Na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, i kiedy możemy się na niego zdecydować? 

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego? 

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Odpowiada między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry oraz jej jędrność. Jednak wraz z wiekiem kwasu hialuronowego jest w naszej skórze coraz mniej, przez co staje się ona bardziej wiotka, szara i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy dostarczany z zewnątrz pozwala na dogłębne odżywienie skóry, przywrócenie jej sprężystości i poprawę nawilżenia. Z tego względu kwas hialuronowy jest tak powszechnie stosowany w medycynie estetycznej. Substancja ta jest także wypełniaczem, z tego względu z powodzeniem można nią powiększyć usta. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala nie tylko na powiększenie warg, ale także wyrównanie asymetrii, poprawienie konturu, a także odżywienie i nawilżenie ust. Modelowanie ust kwasem hialuronowym daje naturalny i bardzo estetyczny efekt. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega? 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym przede wszystkim pozwala na dostosowanie ich do kształtu twarzy. Nasze usta stają się pełniejsze, odżywione i symetryczne. Co ważne, pasują do naszego wyglądu i nie odstają. Zabieg skupia się na uzyskaniu naturalnego efektu. Na czym dokładnie polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? 

Zabieg powiększania ust wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Usta to bardzo unerwiona część twarzy, a więc i wrażliwa. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, to można przejść do zabiegu. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w głąb warg przy pomocy cienkiej igły. Zastrzyków jest od kilku do kilkunastu, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Następnie lekarz delikatnie rozmasowuje usta, dzięki czemu rozprowadza preparat i nadaje wargom pożądany kształt. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte, jednak szybko wracają do właściwej kondycji. Co ważne, zabieg nie jest inwazyjny i możemy od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. 

Dodaj komentarz