Jak efektywnie pozbyć się nadwagi?

Jak efektywnie pozbyć się nadwagi?

Jest wiele metod, by pozbyć się nadwagi w krótkim czasie, ale nie wszystkie zapewniają dobre efekty. Jaką z nich wybrać, by raz na zawsze rozprawić się z tkanką tłuszczową i w końcu zacząć normalnie żyć?

Nie stosuj głodówek

Wszystkie diety cud, które znaleźć można w sieci, bazują na znacznym ograniczeniu składników odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania. Stosowanie ich jest nie tyle mało efektywne, ile niebezpieczne. Oczywiście takie diety mogą dawać chwilowe, ale bardzo krótkotrwałe efekty, które nie zmieniają faktu, że po 2-3 tygodniach nasza waga na skutek efektu jojo wraca do wartości bazowej. Pojawia się złość i zniechęcenie.

Żadna monotematyczna dieta nie będzie w stanie dostarczyć naszemu organizmowi witamin i minerałów, które zapewniają nam porcję siły do rozpoczęcie kolejnego trudnego dnia. Warto o tym pamiętać, by nie wpędzić swojego organizmu w deficyty witaminowe, które bardzo często kończą się koniecznością wizyty u lekarza.

Powinniśmy pogodzić się z faktem, że nie ma magicznych sposobów na pozbycie się nadwagi. Ani dobre tabletki, ani dieta znaleziona w sieci nie pozwoli nam na stałe pozbyć się naszego problemu, jeśli w którymś momencie swojego życia nie stwierdzimy, że przyszedł czas na poważne zmiany!

Zadbaj o odpowiednie jedzenie

Zdrowe odżywianie to słowo klucz, które powinniśmy zapisać sobie na ścianie, by zrozumieć, że odpowiednie podejście do diety sprawi, że na efekty nie będziemy czekać zbyt długo. Prawdziwą kopalnią wiedzy na temat zdrowia jest portal naturalab.edu.pl, gdzie każdy znajdzie wiele ciekawych informacji o odchudzaniu, ale w wydaniu zdrowym.

Co więc jeść, by jak najszybciej chudnąć? Przede wszystkim na samym początku musimy poznać nasze zapotrzebowanie kaloryczne. To od niego zależy ilość pokarmów, jakie będziemy mogli spożyć, by zapewnić sobie efekt chudnięcia. Znając zapotrzebowanie energetyczne, wystarczy odjąć od niego około 300-500 kcal, by dość szybko zauważyć, że tkanka tłuszczowa na naszym ciele stopniowo znika. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z tempem odchudzania. Jest to bardziej proces, niż maraton i należy o tym pamiętać na każdym kroku!

Pamiętaj o treningu

Aktywność fizyczna zawsze jest wskazana. To prawdziwa bomba motywacyjna, która pozwala przyspieszyć efekty i poczuć się lepiej we własnej skórze. Tak naprawdę wcale nie musimy kupować karnetu na siłownię. Wystarczy pobiegać 30-40 minut dziennie lub 2-3 razy w tygodniu wybrać się na basen, by poczuć ogromną różnicę.

Pamiętajmy jednak, by na samym początku nie przedobrzyć, szczególnie jeśli nasza waga jest bardzo wysoka. W takiej sytuacji konieczne jest stopniowe dozowanie treningu, by nie przeciążać mięśni i stawów. Grozi to bowiem kontuzją i wykluczy nas na kilka tygodniu z treningu.

Dodaj komentarz