Jak wspomóc się dietą w przypadku niedoczynności tarczycy?

Jak wspomóc się dietą w przypadku niedoczynności tarczycy?

niedoczynność tarczycy

Problemy z tarczycą są w obecnych czasach bardzo powszechnym schorzeniem. O wiele częściej dotyczą one kobiet i mężczyzn, powodują trudności z odchudzaniem, a także szereg problemów zdrowotnych. Podczas leczenia schorzeń tarczycy bardzo ważna jest lekoterapia, która może pomóc unormować pracę tego gruczołu. Jednak czy jest to jedyny sposób na poprawę pracy tarczycy? Jak się okazuje nie, ponieważ odpowiednio zbilansowana dieta także ma bardzo duży wpływ na to, czy niedoczynność tarczycy będzie się pogłębiać, czy też nie. Zobacz jak wspomóc się dietą w przypadku problemów z tarczycą i co można, a czego nie warto jeść podczas zmagania się z niedoczynnością tego gruczołu.

Niedoczynność tarczycy – na czym polega?

Tak jak już wspomnieliśmy, tarczyca należy do jednego z gruczołów, który znajduje się w naszym organizmie, a konkretnie na środku szyi. Pełni ona bardzo ważną funkcję w organizmie i m.in. reguluje tempo metabolizmu. Oprócz tego tarczyca odpowiada za produkcję różnych hormonów np. tyroksyny i trójjodotyroniny. Oba te hormony wpływają na metabolizm, ale także na poziom energii oraz motywacji. Trzeba więc przyznać, że tarczyca odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka.

Do niedoczynności tarczycy dochodzi w momencie, gdy gruczoł produkuje zbyt mało T3 oraz T4. Osoba, która cierpi na taką przypadłość, może odczuwać takie objawy jak: problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, zmęczenie, zaparcia, depresja, brak motywacji oraz problemy z pamięcią.

Dieta a niedoczynność tarczycy

Prócz stałej opieki lekarskiej chory na niedoczynność tarczycy powinien także zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ułatwi to bowiem cały proces wychodzenia z tej choroby, a także poprawi ogólne samopoczucie. Po pierwsze warto zrezygnować z żywności, która jest mocno przetworzona. Konserwanty i sztuczne barwniki negatywnie działają na pracę tarczycy, dlatego niezdrowe przekąski warto zastąpić warzywami, owocami i produktami, które zawierają dużą ilość białka. Dodatkowo należy pozbyć się nadmiaru cukru z diety. Można go zastąpić zdrowymi zamiennikami np. ksylitolem lub miodem.

Dieta, która wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy, powinna się także opierać na dużych ilościach wody, oraz ograniczeniu soi, która utrudnia wychwytywanie jodu przez tarczycę. Mężczyźni, którzy prócz niedoczynności tarczycy cierpią na problemy związane z przyrodzeniem, mogą zażywać suplement http://memberxxl.eu/. Jego skład opiera się na naturalnych wyciągach z roślin, dlatego nie zaszkodzi on zdrowiu, a może przynieść naprawdę zadowalające rezultaty.

Aby zobaczyć rezultaty z przyjmowania preparatu, trzeba zażywać go regularnie przez przynajmniej 3 miesiące. Po tym czasie większość mężczyzn pozbywa się kompleksu, który towarzyszył im przez długie lata.

Dodaj komentarz