Idealny wózek dla malucha

Idealny wózek dla malucha

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka nie jest prostą sprawą. W sklepach rodzice znajdą wiele różnych modeli do wyboru. Na początek warto zastanowić się, czy lepiej sprawdzi się wózek z gondolą czy może wózek wielofunkcyjny. Wózki wielofunkcyjne kosztują o wiele więcej niż te z gondolą. Z drugiej strony posłużą rodzicom zdecydowanie dłużej. Nawet kilka lat.

Czym się kierować przy zakupie wózka?

Na początek warto zastanowić się, czy preferujemy wózek tradycyjny czy trójkołowy. Wózki trójkołowe są zdecydowanie lżejsze i zwrotniejsze. Jednak niezbyt dobrze sprawdzają się w trudniejszym terenie. Kolejna ważna kwestia to możliwość regulacji wysokości rączki. Jest to bardzo przydatne, gdy wózek prowadzą osoby o różnym wzroście.

Nie możemy też zapominać o wadze wózka. Im jest ona mniejsza, tym lepiej. To szczególnie istotne, jeśli rodzice będą wnosić wózek po schodach. Zwłaszcza jeśli do tego dodamy wagę dziecka i innych akcesoriów…

Wózki głębokie czy spacerówki?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wózek głęboki będzie się sprawdzał aż do momentu, gdy maluch zacznie samodzielnie siadać. Gondola musi być obszerna i głęboka, dzięki temu dziecku będzie naprawdę wygodnie. Odpowiednio zaprojektowana gondola może też służyć jako łóżeczko turystyczne w czasie podróży. Ogromnym plusem wózka głębokiego jest fakt, że jest on zdecydowanie tańszy niż wózek wielofunkcyjny. Wózek głęboki zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca niż modele wielofunkcyjne. Dlatego rodzice muszą mieć sporo miejsca, żeby przechowywać wszystkie niezbędne elementy zestawu.

Spacerówka to wózek, który posłuży rodzicom nawet przez kilka lat. Aż do momentu gdy maluch skończy 3 – 4 lata. Czym się kierować na zakupach? Po pierwsze zwróćmy uwagę na siedzisko. Musi być ono odpowiednio wyprofilowane oraz głębokie. Dzięki temu dziecko będzie mogło w wygodnie nim siedzieć. Warto zdecydować się na model, który można rozłożyć do pozycji półleżącej. Taka opcja sprawdzi się, gdy maluch zaśnie w trakcie spaceru. Musimy też zwrócić szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Idealna spacerówka powinna być wyposażona w pieciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dzięki temu rodzice mogą mieć całkowicie pewni, że dziecko nie wysunie się z wózka w czasie spaceru.

Wózek skrojony na miarę…

Podsumowując wybór wózka dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Rodzice mają mnóstwo opcji do wyboru. Warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim konkretne cechy wózka. Należy wziąć pod uwagę potrzeby dziecka, a także styl życia rodziców.

Dodaj komentarz