Czy nadal warto inwestować w nieruchomości – tanie mieszkania w Europie

Czy nadal warto inwestować w nieruchomości – tanie mieszkania w Europie

tanie nieruchomości w Europie

W ostatnich latach branża budowlana zanotowała znaczny wzrost. Jest to związane z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe domy oraz mieszkania. Pomimo tego, iż na rynku widać zbliżające się spowolnienie gospodarcze, branża budowlana zdaje się nie odczuwać jego skutków.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Ponad wszelką wątpliwość warto inwestować w nieruchomości. Ceny mieszkań z roku na rok są coraz wyższe. Niemniej jednak nasza inwestycja powinna być poprzedzona dokładnym zbadaniem rynku oraz zdobyciem wiedzy, która pomoże nam sprawnie poruszać się w tym obszarze. Mieszkanie to kapitał, który w każdej chwili możemy spieniężyć, choć spora cześć inwestorów woli osiągać nieco mniejsza, acz stałe dochody, pochodzące z wieloletniego wynajmu. Wynajem jest coraz popularniejszy. W ostatnich latach zaobserwowano, iż znaczna cześć pośród badanych woli wynajmować mieszkania, gdyż takie rozwiązanie pozwala im w każdej chwili zmianę miejsca zamieszkania.

Tanie nieruchomości w Europie

Tanie nieruchomości w Europie to ciekawe zjawisko,  na które wpłynęła sytuacja na naszym kontynencie. Tanie nieruchomości w Europie najczęściej oferowane są przez kraje południowe.  Wymierające, malownicze miasteczka w Grecji, Włoszech, a nawet Hiszpanii są nie lada atrakcją dla inwestorów. Nie jest tajemnicą, iż kraje te od wielu lat kraje te zmagają się z niżem demograficznym. Do tego dochodzą kryzysy gospodarcze, które wymuszają na młodych emigrację za pracą. Te dwa czynniki sprawiły, iż wiele miasteczek na terenie Tych krajów pozostaje niezamieszkanymi. Na szczęście lokalne władze, wymyśliły znakomity sposób na ściągnięcie inwestorów. Otóż, nierzadko oferują sprzedaż domów za symboliczne euro. Nierzadko oferta zawiera zobowiązanie, które nakazuje w przeciągu kilku lat wyremontować zaniedbaną posiadłość. Niemniej jednak zakup atrakcyjnej działki nad brzegiem morza za jedno euro potrafi skusić niejednego kupca.

Oczywiście na tanie mieszkania w Europie możemy natrafić również w innych krajach. Doskonałym tego przykładem jest Albania oraz Mołdawia. Te dwa kraje charakteryzuje niski poziom zarobków, co przekłada się na ogólną cenę mieszkań. Nic dziwnego, iż decydując się na zakup lokum w tych miejscach musimy przygotować jedynie około 20-30 tysięcy euro.

Na rynkach w całej Europie znajduje się wiele tanich mieszkań. Każde z nich może stać się rentowną inwestycją. Czy tak będzie, w duże mierze zależy od naszej wiedzy dotyczącej rynku nieruchomości oraz umiejętności dotyczących zarządzania posiadaną powierzchnią mieszkaniową.

Dodaj komentarz