J. Lo i jej droga na sam szczyt

J. Lo i jej droga na sam szczyt

Sprzedała ponad pięćdziesiąt pięć milionów płyt. Filmy, w których grała szybko stawały się hitami. Ona postanowiła jednak na jakiś czas wycofać się z show-biznesu, a w tym czasie pojawiło się wiele konkurentek. Teraz Jennifer Lopez ponownie pnie się na szczyt. Czy osiągnie sukces?

Na topie…

Kwiecień 2011 roku. W internecie pojawiają się zdjęcia Jennifer Lopez wystylizowanej na gejszę, które wykonała Ellen Von Unwerth. To efekt pracy nad nową kampanią reklamową, w którą zaangażowała się gwiazda. Tym razem została ambasadorką biżuterii Tous Jewellery. Szefowie firmy uznali, że to dla nich zaszczyt, iż „taka ikona jak Jennifer Lopez będzie twarzą wiosennej kampanii firmy TOUS”. Współpracą zachwycona jest również J.LO – To moje ulubione zlecenie. Wszystkie kobiety kochają przecież diamenty – wyznała gwiazda.

Niedawno Lopez została również ambasadorką maszynek do golenia Gillette Wenus, L’Oreal Paris. Wzięła również udział w kampanii dla Dolce&Gabbana wraz ze swymi dwuletnimi dziećmi – Emmą i Maxem. Wówczas posądzono ją, że chce zarobić na własnych pociechach. Lopez znana jest bowiem ze swojej słabości do luksusu, pieniędzy, sławy, z czego niechętnie rezygnuje. Uwielbia otaczający ją blichtr i zainteresowanie. Na swoją pozycję w show biznesie pracowała od szesnastego roku życia, kiedy rzuciła szkołę na rzecz nauki tańca i udziału w licznych castingach. Początkowo grała w teledyskach, m.in. Janet Jackson, serialach. Przełomem w jej karierze okazała się rola w filmie „Selena”, za który aktorka dostała milion dolarów. Była to największa gaża dla aktorki pochodzenia latynoskiego, bowiem Lopez z pochodzenia jest Portorykanką. W filmie wcieliła się w rolę latynoskiej piosenkarki Seleny Quintanilla, która została zamordowana. Podczas przygotowań do roli Jennifer wielokrotnie spotykała się z rodziną tragicznie zmarłej piosenkarki. Wysiłek, jaki włożyła w swoją rolę opłacił się i została nominowana do prestiżowej nagrody Złoty Glob. Co prawda Lopez przed udziałem w „Selenie” zagrała w kilku filmach, jak „Krew i wino” u boku Jacka Nicholsona czy „Pociągu z forsą” wraz z Wesley Snipesem, jednak dopiero film o latynoskiej gwieździe był przełomem w karierze J.LO.

Pasja czy biznes?

Jennifer przez lata konsekwentnie realizowała swoje plany i marzenia. Została popularną aktorką. Filmy, w których grała szybko stajły się hitami, mimo że nie zyskały pochlebnej opinii krytyków. Lopez była dziewięciokrotnie nominowana do Złotych Malin – anty Oskarów. Gwiazda jest także producentką, ma własną firmę odzieżową. Ponadto Lopez zajmuje się komponowaniem perfum. Dotychczas stworzyła siedemnaście zapachów, a dochód z ich sprzedaży wyniósł niemal miliard dolarów.                    

Lopez została także gwiazdą estrady. W 1999 roku w sprzedaży pojawiła się jej pierwsza płyta „On the 6”, która sprzedała się w nakładzie około pięciu milionów egzemplarzy. Zdaniem wielu osób był to najlepszy krążek w dorobku artystki. Podczas nagrywania wspomnianej płyty J.LO poznała swojego obecnego męża – Marca Anthony’ego, z którym ma dwójkę dzieci. To właśnie z powodu ciąży Lopez wycofała się na pewien czas z show biznesu. Zaszyła się w zaciszu własnego domu – walczyła z depresją, nadwagą. O jej powrocie do dawnej, smukłej i seksownej sylwetki informowały niemal wszystkie plotkarskie portale i gazety. Był to pierwszy krok skrzętnie opracowanego planu powrotu gwiazdy na szczyt popularności.
   

Droga na szczyt

Najpierw gwiazda przyjęła rolę w nowej komedii romantycznej „Plan B”, która premierę w Polsce miała w czerwcu 2010 roku. Jednocześnie Jennifer pracowała nad swoją nową, a zarazem siódmą w dorobku płytą, która zatytułowana będzie „Love?”. Krążek promuje utwór „On the floor”, który Lopez nagrała z Pitbullem również w wersji hiszpańskiej. Piosenka od pięciu tygodni króluje na dziesiątym miejscu listy przebojów Billboard 100. Polubiły ją również inne gwiazdy, jak Joanna Krupa, która na swoim profilu na Facebooku napisała, że uwielbia nową piosenkę Lopez i Pitbulla. W interencie można już posłuchać kolejnych utworów z nowej płyty J.LO, jak „I’m In To You”, do którego gwiazda przygotowuje teledysk. Zdjęcia z planu zamieściła na Facebooku. Na nowym krążku, który ma pojawić się w sprzedaży już w tym miesiącu znajdą się dwa utwory napisane i wyprodukowane przez RedOne oraz Lady Gagę. Jednym z nich jest „Invading My Mind”. Pierwsze utwory z nowej płyty Jennifer zaczęła promować już w 2009 roku. Były to piosenki „Louboutins” i „Fresh Out The Oven” nagrany z Pitbullem. Prace nad nową płytą przedłużyły się jednak z powodu zmiany wytwórni. Czy Lopez zrezygnuje z zawarcia wspomnianych utworów na krążku „Love?”?

Pomimo perturbacji związanych z nagrywaniem płyty, gwiazda osiągnęła sukces na innych polach. Została jurorką kolejnej edycji amerykańskiej wersji programu „Idol”, w którym zastąpiła Ellen DeGeneres. Tym samym umocniła swoją pozycję w show-biznesie. Ponadto Jennifer ostatnio wystąpiła w wielu kampaniach reklamowych. Chętnie udziela wywiadów i bierze udział w sesjach zdjęciowych. Mimo natłoku zajęć, stresu i otaczającego ją blichtru, Jennifer najlepiej czuje się w zaciszu swego domu wśród najbliższych – męża i dzieci. W wywiadzie udzielonym amerykańskiej edycji miesięcznika „Glamour” wyznała – To bardzo trudne zostawić dzieci i pójść do pracy. To jak tortury. Męczy mnie to.

Dodaj komentarz