Keratynowe prostowanie – sposób na lśniącą taflę włosów

Keratynowe prostowanie – sposób na lśniącą taflę włosów

Tafla lśniących włosów to marzenie wielu kobiet. Zwłaszcza tych, którym natura poskąpiła prostych i sypkich włosów. Rozwiązaniem wydaje się prostowanie włosów. Trzeba mieć jednak świadomość, że prostownica niszczy włosy, ponieważ wytwarza wysoką temperaturę. Ponadto codzienne prostowanie włosów jest czasochłonne. Jeśli chcesz mieć taflę prostych włosów – pomyśl o półtrwałym prostowaniu keratynowym. 

Czym jest prostowanie keratynowe?

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na uzupełnieniu ich struktury w cząsteczki keratyny (która jest budulcem włosów). Nie zachodzi tu więc ingerencja chemiczna. Podczas zabiegu fryzjer używa prostownicy, aby „wprasować” produkt we włosy. Włosy dzieli się na niewielkie partie, a każde pasmo jest prostowane kilkukrotnie. Zabieg może więc trwać nawet do 4-6 godzin (w zależności od gęstości włosów). W ten sposób uzupełniane są niedobory keratyny, a włosy stają się proste, błyszczące i sypkie. Poza keratyną preparaty zawierają bowiem dodatkowo substancje pielęgnujące (olejki, witaminy itp.). Prostowanie keratynowe najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie, który pracuje na najwyższej jakości kosmetykach (znajdziesz je tu: amazonkeratin.pl). Efekt po prostowaniu utrzymuje się do kilku miesięcy (wiele zależy od indywidualnym predyspozycji i pielęgnacji po zabiegu).

Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy?

To niesłusznie powielany mit. Prostowanie keratynowe dostarcza włosom ich naturalnego budulca, dzięki czemu odzyskują sprężystość i blask. Po kilku miesiącach włosy mogą wrócić do pierwotnego stanu (wówczas można powtórzyć zabieg, by cieszyć się prostymi włosami) i mogą sprawiać wrażenie zniszczonych – w żadnym wypadku nie jest to spowodowane zabiegiem keratynowego prostowania.

Ważna jest pielęgnacja domowa po zabiegu. Konieczne jest używanie kosmetyków (szamponów, odżywek i masek), rekomendowanych właśnie do włosów po keratynowym prostowaniu. Są to produkty, których zadaniem jest wzmocnienie efektu zabiegu. Ponadto dzięki nim efekt dłużej się utrzymuje.

Trzeba także pamiętać o zaleceniach fryzjera; po zabiegu nie należy myć ani wiązać włosów (do 24 godzin). Trzeba też unikać noszenia czapek czy nawet zakładania włosów za ucho. Wszystko po to, by efekt utrzymywał się jak najdłużej. Prawidłowe postępowanie po zabiegu i odpowiednia pielęgnacja z użyciem profesjonalnych kosmetyków sprawią, że będziesz cieszyć się prostymi włosami jeszcze dłużej. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy też farbować włosów. Włosy można natomiast suszyć – chłodnym lub letnim nawiewem.

 

Dodaj komentarz