Kurtki do zadań specjalnych

Kurtki do zadań specjalnych

Choć kurtki kojarzą się przede wszystkim z chłodniejszymi miesiącami, istnieje jednak spora ich grupa przeznaczonych do noszenie w lecie. Są to kurtki męskie dla miłośników wypraw górskich, motocyklistów, a także osób przebywających nad wodą – wieczorami od akwenów wodnych ciągnie chłód – lub żeglujących po morzu.

Jak dobrać kurtkę na lato?

Kurtka na lato musi być dopasowana pod kątem otoczenia, w którym będzie używana. Miłośnicy dzikiej natury, który czas spędzają w górach i lasach z dala od cywilizacji, powinni zaopatrzyć się w kurtkę izolującą ciepło, co uchroni ich przed nocnym chłodem. Powinna być wykonana z materiału, który nie przepuszcza wilgoci, a zarazem oddycha, jak np. GoreTex. Takie kurtki męskie nadają się nie tylko do wypraw w góry lub do lasu, ale także do trekkingu i biegów. Krój kurtki musi być dobrany tak, aby w żaden sposób nie krępować ruchów osoby ją noszącej. Dobrym rozwiązaniem dla osób spędzających czas poza miastem są  kurtki męskie wyposażone w kaptur ze ściągaczem. Pozwolą ochronić głowę przed deszczem.

Kurtki dla motocyklistów

Miłośnicy dwóch kółek powinni zainwestować w kurtki męskie  przeznaczone właśnie dla nich. Mają one protektory na łokciach, ramionach i plecach. Choć wielu motocyklistów inwestuje w skórę, tekstylia mogą cechować się lepszymi rozwiązaniami, np. dwuwarstwowością.  Kurtka do jazdy na motocyklu misi być wyposażona w membranę, która odpowiada za nieprzewiewność oraz wodoodporność. Do codziennej zjazdy najbardziej przyda się kurtka z membraną, szczególnie jeżeli jeździ się często.

Kurtka nad wodę

Miłośnicy rejsów i żeglarstwa mogą cieszyć się komfortem dzięki materiałowi typu softshell. Tego typu  kurtki męskie  wykonane zostały z materiału, który od wewnątrz jest miękki i izolujący, zaś z zewnątrz twardy. Dzięki temu doskonale izoluje od wiatru, wilgoci i zimna, ma także dużą trwałość. Kurtki takie pasują wszędzie tam, gdzie pogoda może gwałtownie się zmieniać.

Kurtka miejska

Ostatni rodzaj kurtek to „miejskie”, czyli przeznaczone bardziej do nadania właścicielowi wyglądu niż ochrony przed warunkami pogodowymi. Tutaj popularny jest polar oraz kurtki męskie wykonane z lekkich materiałów.

Cena kurtki zależy od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana. Im jest on bardziej zaawansowany technologicznie, tym cena będzie wyższa, jednak pamiętajmy, że wiąże się z tym lepszy komfort oraz pewność, że można będzie jej używać przez lata.

Dodaj komentarz