Rodzaje cennych kamieni w pierścionkach zaręczynowych

Zwyrodnienie stawu kolanowego – przyczyny, objawy i leczenie

Pierścionki z diamentami- pierścionki z diamentami mają naprawdę długą historię. Już w starożytnej Grecji, kiedy mężczyzna prosił o rękę rodziców swojej wybranki serca nakładał jej na palec pierścionek z diamentem. Tę tradycję wręczania pierścionka ukochanej kobiecie ugruntował austriacki książę Maksymilian, który obdarował Marię Burgundzką pierścionkiem z diamentem, jako symbol łączącego ich uczucia. To właśnie od tamtego czasu uznano, że pierścionkiem idealnym jest ten mający diament. Dzięki tej tradycji możemy mówić o wymiarze praktycznym, ponieważ diament jest najtrwalszym kamieniem szlachetnym, a przy okazji symbolicznym, gdyż symbolizuje trwałość uczuć.

Pierścionek z szafirem- w czasach starożytnych wierzono, iż ziemia została otoczona przez potężny szafir w kolorze niebieskim. Klasyczny szafir mieni się wielorako, poprzez swoje jony żelaza i tytanu. Nazwa szafir pochodzi od terminu sappheiros, a oznacza to nic innego, jak kolor niebieski. Należy również dodać, że szafir symbolizuje pokój, przyjaźń, stałość. Buddyści bardzo sobie cenią ten kamień szlachetny, natomiast wróżbici uważają go za kamień posiadający walory magiczne. Szafir kojarzymy, iż jest w kolorze niebieskim, chociaż nie każdy pierścionek z szafirem jest koniecznie niebieski. Chodzi tutaj chociażby o szafiry w barwie żółtej, fioletowej, a nawet czarnej. Drodzy mężczyźni z powodzeniem możemy wybrać pierścionek z szafirem, kiedy panie zakładają ubrania, jak i dodatki w zimniejszych kolorach, czyli zielone, albo zimno-niebieskie.

Pierścionki z rubinami, jak i z szafirami mają bardzo podobne właściwości. Występują zwykle w tych samych miejscach, chociaż rubin nie jest tak popularny, jak szafir. Rubiny to są maleńkie kamienie, które rzadko można spotkać, żeby miały masę większą niż 5 karatów. Rubin to jak wiadomo barwa czerwona, a to z kolei symbol namiętności. O pierścionek z rubinem mogą się pokusić panowie, których narzeczone kochają czerwień, a pokazują to nosząc ubrania czy też dodatki w ciepłych barwach.

Pierścionek ze szmaragdem- szmaragdos to z greckiego zielony kamień. Szmaragdy mają naprawdę długą historię, gdyż były stosowane w czasach starożytnych. Szmaragdy cenione są przede wszystkim za ich przepiękną barwę, która z kolei określana jest jako szmaragdowa zieleń. Pierścionek ze szmaragdem należy wybrać, jeśli nasza wybranka ubiera się na niebiesko, zielono, pomarańczowo, czy też na żółto.

Pierścionek z ametystem- ametyst jest kamieniem wręcz sakralnym, to symbol czystości, jak również duchowości. W kolorze fioletowym, może mienić się od odcienia jasnego po głęboki ciemny fiolet. Ametyst symbolizuje trwałość uczuć, a także wierność. W dawnych czasach wierzono, że gdy ametyst zaczyna blaknąć to darczyńca kocha coraz słabiej. Ametyst będzie idealnym rozwiązaniem, kiedy nasza wybranka zna się na modowych trendach, a także ubiera na fioletowo.

Pierścionek z tanzanitem- niestety tanzanit zaliczany jest do najdroższych kamieni szlachetnych, ponieważ jest on jakieś tysiąc razy bardziej rzadki niżeli diament, a możemy go znaleźć w Kilimandżaro. Eksperci są zdania, że złoża tanzanitu wyczerpią się za jakieś 15-20 lat. Sam termin tanzanit wywodzi się od nazwy Tanzanii, czyli tak naprawdę jedynego państwa, gdzie możemy spotkać ten właśnie kamień. Wycenić możemy go na podobnych zasadach co diament, czyli na zasadzie 4C. Kupując pierścionek z tanzanitem musimy mieć świadomość, że prezent ten nie będzie należało do najtańszych. Jednocześnie musimy pamiętać, że jest on oryginalny, unikalny.

Dodaj komentarz