Wybór odpowiedniego zamka do drzwi wejściowych

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi wejściowych

Odpowiedni zamek do drzwi to podstawa naszej ochrony przed niechcianym intruzem. Takie zabezpieczenie ma przede wszystkim chronić naszą posiadłość, a także nas przed okradzeniem. Dzięki temu możemy czuć się komfortowo o każdej porze dnia i nocy w naszej nieruchomości. Na współczesnym rynku dostępne są różne typy oraz modele zamków. Mechanizm ten możemy dobrać na podstawie naszych indywidualnych potrzeb oraz rozwiązań konstrukcyjnych naszych drzwi.

Zamek do drzwi wejściowych

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi to dla stanowczej większości z nas priorytet w kwestii bezpieczeństwa we własnym domu lub mieszkaniu. Mimo wielu dostępnych modeli warto jest wybrać to zabezpieczenie, które pochodzi od renomowanego producenta. Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe, to właśnie solidne zamki najskuteczniej zabezpieczają nas przed sforsowaniem drzwi. A jak wiadomo im lepsze zabezpieczenie, tym mniejsze ryzyko, że nieproszony gość wtargnie do naszego mieszkania albo domu.

To właśnie zamek główny (wpuszczany) w drzwiach zewnętrznych stanowi nasze zabezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, że sam zamek główny nie zapewni nam maksymalnej ochrony. W tym celu powinniśmy zakupić wkładkę. Zazwyczaj taki mechanizm współpracuje z wkładkami bębenkowymi profilowymi. Ogółem stosuje się dwa typy zamków – klasyczny zabierak lub zębatka, stosowana w przypadku drzwi solidnych i ciężkich (tych, które podczas zamykania należy docisnąć).

Rodzaje zamków do drzwi wejściowych

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zamków do drzwi: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zamki wewnętrzne są praktycznie niewidoczne, dlatego podczas ich montażu, należy wpuścić je w skrzydło drzwiowe. Natomiast w przypadku zamka zewnętrznego montujemy go na zewnętrznej powierzchni skrzydła drzwi. Nieco mniej popularny jest zamek z wymiennymi wkładkami – jest to jednak najpraktyczniejszy rodzaj zamka. Wynika to z jego montażu, który nie wymaga rozmontowywania, skoro można w nim wymienić tylko wkładkę.

Pamiętaj o tym, aby podczas wymiany wkładki, zwrócić uwagę na jej rodzaj, a także sam zamek. Na rynku istnieje wiele rodzajów i typów zamków, których poszczególne elementy mechanizmu różnią się pomiędzy sobą. W celu idealnego dopasowania warto jest zatem poprosić o pomoc ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ który doradzi Ci najlepszy rodzaj zamka, a przy okazji sprawnie i szybko go zamontuje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja posiadłość będzie bezpieczna, a żaden nieproszony intruz, nie zdoła wtargnąć do Twojego mieszkania lub domu.

Dodaj komentarz