Wysyłaj tanio palety do Wielkiej Brytanii

Wysyłaj tanio palety do Wielkiej Brytanii

Choć Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, to nie zanosi się na to, że osłabnie współpraca gospodarcza z Polską. Jej podstawą jest eksport i import towarów, a wiele z nich jest dostarczanych w przesyłkach paletowych. Anglia to również atrakcyjny kierunek emigracji Polaków. Wielu szuka tam pracy na sezon lub na stałe. Zakładane są także firmy. To sprawia, że relacje się umacniają, a tanie palety do Wielkiej Brytanii są chętnie wysyłane przez klientów biznesowych z różnych sektorów.

Jak wysłać paletę do Anglii?

W dalszym ciągu najlepszym sposobem na transport towarów do Anglii są palety kurierskie. Kurierzy bez problemu dostarczają duże i ciężkie ładunki oraz te, które wymagają dodatkowej stabilizacji. Dzięki temu że broker zbiera oferty różnych przewoźników, może oferować tanie i szybkie doręczenia zgodne z potrzebami klientów biznesowych. Oczywiście paleta do Wielkiej Brytanii musi być odpowiednio przygotowana zgodnie z wytycznymi przewoźnika. W tym kierunku kurierzy dostarczają przesyłki na Europaletach o wymiarach 120×80 cm, większych podstawach 120×100 cm oraz półpalety 80×60. Odpowiednią platformę należy dobrać do wielkości oraz ciężaru ładunku, ale zawsze trzeba zwracać uwagę na to, by wybierać standardowe podstawy, ponieważ one się sprawdzają w transporcie międzynarodowym.

Cena palety do Wielkiej Brytanii

Koszty palety do Anglii kurierem są zależne przede wszystkim od podstawowych parametrów przesyłki takich jak waga i wymiary, które wpisuje się w formularz zamówienia. Poza tym klienci muszą podać również kody pocztowe nadawcy i odbiorcy, ponieważ część przewoźników wycenę uzależnia od tego, jaką odległość przesyłka musi pokonać. Opłaty są związane także z opcjami dodatkowymi takimi jak na przykład transport ładunków niebezpiecznych ADR czy też ubezpieczenie. Do Anglii można wysłać palety o maksymalnej wadze do 1200 kg oraz do wysokości 220 cm, a zlecenie jest realizowane w czasie 9 dni. Warto również pamiętać, że do Wielkiej Brytanii dostawy realizowane są tylko dla firm.

Jak przygotować paletę do Anglii?

Na nadawcy spoczywa obowiązek przygotowania palety do Wielkiej Brytanii zgodnie z zaleceniem przewoźnika. Po tego typu ładunki przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Paleta ułatwia załadunek, rozładunek oraz sam transport szczególnie towarów podatnych na uszkodzenia ze względu na swoją budowę lub kształt. Oczywiście na tego typu podstawie nadaje się przesyłki, które ze względu na wagę i wymiary nie mogą być nadawane jako paczka. Każda z nich musi być tak zapakowana, by nie została uszkodzona na żadnym etapie transportu, ani nie zagroziła innym ładunkom. Nie wolno również wysyłać substancji oraz materiałów niebezpiecznych i zakazanych na podstawie międzynarodowych oraz lokalnych przepisów.

Dodaj komentarz