Ubezpieczenia Wrocław – 30 towarzystw w jednym miejscu

Ubezpieczenia Wrocław – 30 towarzystw w jednym miejscu

Bardzo wiele osób w swoim życiu ubezpieczy coś lub kogoś – czy to dlatego, że będzie to konieczne (na przykład przy zaciąganiu kredytu hipotecznego może być konieczne ubezpieczenie nieruchomości, podobnie w przypadku samochodów nie obejdzie się bez ubezpieczenia OC), czy z własnej inicjatywy. Niezależnie od tego, czy polisa jest konieczna, czy opcjonalna, z pewnością każdemu będzie zależało na tym, aby była ona najkorzystniejsza. Nie tylko chodzi tutaj o wysokość raty, ale także o to, jak dużą kwotę można za jej pomocą uzyskać i w jakich okolicznościach.

Jednocześnie w Polsce funkcjonuje tak wiele towarzystw ubezpieczeniowych, że zapoznawanie się z ofertą każdego z nich indywidualnie byłoby bardzo czasochłonne. Nie gwarantowałoby to jednocześnie podjęcia właściwej decyzji, ponieważ, jeśli ktoś nie ma wiedzy i kwalifikacji w zakresie ubezpieczeń, łatwo się jest pomylić czy coś przegapić. Dlatego też lepszą opcją jest wybranie multiagencji, która gromadzi oferty z wielu towarzystw w jednym miejscu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty multiagencji?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym właściwie jest multiagencja (a także multiagent). Agencja może mieć podpisaną umowę tylko z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym – w takim przypadku mówimy po prostu o agencji ubezpieczeniowej i pracujących w niej agentach ubezpieczeniowych. Jeśli jednak przedstawia ona oferty wielu różnych instytucji, w takiej sytuacji mamy do czynienia z multiagencją i multiagentami.

Z punktu widzenia klienta, korzystanie z usług multiagencji jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy na pewno najlepszą ofertę spośród aktualnie dostępnych, a nie jedynie jedną spośród kilku ofert pojedynczego towarzystwa. Takie rozwiązanie zapewnia większą elastyczność nie tylko pod względem kosztu, ale także innych warunków ubezpieczenia, ponieważ one także mogą znacząco się różnić w zależności od wybranego towarzystwa.

Którą multiagencję wybrać?

Decydując się na multiagencję, warto postawić na taką, która charakteryzuje się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów, a także dużym doświadczeniem. Taką właśnie agencją jest Ubezo.pl – wybierając ją, można liczyć na porównanie ofert z nawet 30 różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jednocześnie każdy klient otrzymuje pomoc eksperta ubezpieczeniowego, w związku z czym nie musi sam zgadywać, która oferta jest najkorzystniejsza.

Agent nie tylko pomaga w wyselekcjonowaniu najkorzystniejszej propozycji, ale także doradza i odpowiada na wszelkie pytania związane z ubezpieczeniem – jego warunkami, formalnościami z nim związanymi i nie tylko.

Dodaj komentarz