Odchudzanie- co zrobić by tym razem się udało

Odchudzanie- co zrobić by tym razem się udało

odchudzanie

Który raz zapewniasz samą siebie, że tym razem uda Ci się?

Wiele osób podejmowało decyzję na temat odchudzania. Ilu udało się za pierwszym razem? Niestety niewielu. Zastanawiasz się co znów zrobiłaś źle, że twoje plany o zdrowym, wysportowanym ciele stały się tylko marzeniem.

Po pierwsze motywacja

Jest ona nieodłącznym elementem dążenia do celu. Musi być stale wzmacniana, by nie ulec pokusom, które czyhają na każdym kroku. Są różne metody, by ciągle motywować się do działania. Kiedy jesteś na początku drogi z odchudzaniem możesz na lodówce przyczepić na magnesy zdjęcie sukienki, która od dawna jest Twoim marzeniem. Zawsze, gdy będziesz miała zachciankę zjedzenia czegoś, co wykracza poza dzienny jadłospis zastanowisz się czy warto. Kolejna metoda dotyczy osób, które przeszły już część drogi po zdrowe i wysportowane ciało. Pomóc w tym może porównywanie zdjęć, obwodów z przed rozpoczęcia walki z obecnymi. Takie działanie motywuje nas, by nie poddawać się i stale dążyć do postawionych sobie celów.

Po drugie dieta

Prawidłowe odżywianie jest to kluczowe założenie odchudzania. Bez odpowiednio dobranej diety nasze wysiłki nie pomogą. Najbardziej odpowiednim krokiem, będzie wizyta u dietetyka. Jest to osoba kompetentna, która po krótkim wywiadzie dobierze odpowiednie żywienie. Ułatwieniem jest to, że wychodząc od dietetyka mamy gotowy jadłospis, godziny posiłków, a nawet listę zakupów. Jest to ogromne ułatwienie dla osoby odchudzającej się.

Kolejną kwestią są ćwiczenia

Aktywność fizyczna jest ważną kwestią dla wszystkich. Pamiętajmy, że ćwiczenia powinny sprawiać nam przyjemność. Po zakończonym treningu powinniśmy czuć się odprężeni i zrelaksowani. Jeżeli lubisz długie przejażdżki na rowerze wybierz tą aktywność. Ważne jest, by systematycznie uprawiać aktywność fizyczną. Nie lubisz ćwiczyć w miejscach publicznych? Nie ma problemu. W internecie jest dostępnych wiele treningów. Wystarczy mata do ćwiczeń i wygodny strój. Jeżeli decydujesz się na pójście na siłownie, ale nie wiesz w jaki sposób korzystać z dostępnych tam maszyn możesz skorzystać z pomocy trenera personalnego. Dobierze i ustali odpowiedni plan treningowy do twoich potrzeb i możliwości.

Ważne jest również wsparcie

Powiedz swoim najbliższym, że rozpoczynasz odchudzanie. Na pewno dużo siły i motywacji dostarczy ci wsparcie najbliższych. Poproś partnera, dzieci byście razem wybrali się na długi spacer. Spalisz nie tylko dodatkowe kalorie, ale również spędzisz czas w gronie swoich bliskich. Jest to dobry pomysł jak połączyć przyjemności z rzeczami pożytecznymi.

Dodaj komentarz